FETHİYE'YE NASIL GİDİLİR?

Fethiye’ye Ulaşım Seçenekleri Nelerdir?

Muğla’ya bağlı turistik bir belde olan Kalkan’a kara ve hava yoluyla pek çok ulaşım alternatifi mevcuttur. Bulunduğunuz bölgeye göre bu ulaşım seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Villanızı kiraladıktan sonra ulaşım şeklinizi de hızlıca netleştirmenizi tavsiye ederiz çünkü özellikle yüksek sezon dediğimiz Haziran-Eylül ayları arasında özellikle uçak ve otobüs seferlerinde yoğunluk olmaktadır.

Kayaköy’e Nasıl Gidilir?

Kayaköy ile Fethiye merkez arası 15km’dir. Aşağıda detaylı şekilde belirtildiği gibi öncelikle Fethiye merkeze gelmeniz buradan Kayaköy yönünde devam etmeniz gerekir. )Kayaköy - Fethiye araç rotası: http://tiny.cc/g547tz)

Özel Araç ile Fethiye’ye Ulaşım

Özel aracınızla, bulunduğunuz konuma göre aşağıdaki rotaları takip ederek Fethiye’ye ulaşabilirsiniz.

İstanbul – Fethiye: http://tiny.cc/y447tz
Ankara – Fethiye: http://tiny.cc/z447tz
Bursa – Fethiye: http://tiny.cc/0547tz
İzmir – Fethiye: http://tiny.cc/u447tz
Adana – Fethiye: http://tiny.cc/2547tz
Trabzon – Fethiye: http://tiny.cc/3547tz
Dalaman Havaalanı – Fethiye: http://tiny.cc/5547tz
Antalya Havaalanı – Fethiye: http://tiny.cc/6547tz


Otobüs ile Fethiye’ye Ulaşım

Başta İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya olmak üzere hemen her şehirden Fethiye’ye direkt otobüs seferleri bulunmaktadır. Bulunduğunuz şehirdeki otobüs firmaları ile irtibata geçebilirsiniz.


Uçak ile Fethiye’ye Ulaşım

Dalaman Havaalanı’ndan Fethiye’ye Geliş

Fethiye’ye en yakın havaalanı “Dalaman Havaalanı”dır (45km). Uçakla gelmek isteyen misafirlerimiz Dalaman Havaalanı’nı tercih etmelidir. Dalaman Havaalanı’ndan özel araç kiralayarak ya da  transfer alarak Fethiye’ye gelebilirsiniz. Araç ile Dalaman – Fethiye arası yaklaşık 50 dakika sürmektedir. (Araç rotası: http://tiny.cc/5547tz) Toplu ulaşım tercih etmek isterseniz; Dalaman’dan havaalanı servisi ile (ücretli) Fethiye Otogar’ına da kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Antalya Havaalanı’ndan Fethiye’ye Geliş

Antalya Havaalanı, Fethiye’ye 200km mesafededir. Antalya Havaalanın’dan özel araç kiralayarak ya da transfer alarak ortalama 3 saatlik bir yolculuk ile Fethiye’ye ulaşabilirsiniz. (Araç rotası: http://tiny.cc/6547tz) Toplu ulaşım tercih etmek isterseniz; Antalya Havaalanı’ndan havaalanı servisi ile (ücretli) Antalya Otogar’ına gelebilir sonra da Antalya-Fethiye arası seferler yapan otobüslere binerek, yaklaşık 4-5 saat sonra Kalkan’a ulaşabilirsiniz.

WhatsApp Mesaj At
tursab

Her bütçeye ve beğeniye uygun yüzlerce kiralık balayı villaları ve muhafazakar villalar

VİLLALARI GÖR